Home / Balık Beslenmesi / Balık Beslenmesi

Balık Beslenmesi

Balıklarımız yemlemelerinde  durmaksızın yerler . Balıkların yem isteme hareketlerinde sürekli olarak atılması onların kabız olup bi süre sonrada şişerek ölmesine sebep olacaktır . Hayvanınızın yem isteme hareketi doyma hissiyatının pekte oluşmamasından olacakki doyduklarını hissetmezler. Çok sık ve fazla yem vermek balıklarınızın hızlı büyümesinden çok hızlı ölmesine sebep olacaktırlar.  Önerimiz olarak hayvanın günde 2-3 defa 1 dakika süreyle tüketebileceği şekilde atmaktır. Balıkların karnında bir şişlik veya ve çökök oluşmayacaktır. Karnında değişiklik olarak bombe şeklinde bi şişlik oluşacaktır . Yem isteme olarak su yüzeyine çıkmalarına aldanmamalı çünkü fazla yem zarar vericektir.

Hayvanların hızlı gelişmesi için 1 günde verilecek yemin bölünerek verilmesi gerekir azar azar ve sık sık verilmesi . Yemlerin kendinizin belirlediği ve markası belli kapalı kaplarda yem verilmelidir.  Balık satıcıları veya bakım  malzemelerinin satıldığı yerlerde bulunan poşet kaplardaki yemlere güvenmemelidir. Yemlerin içindeki vitamin ürünleri 3 ay gibi cüzzi bir sürede ölmeye başlayacaktır o yüzden taze yemlerin taze olmasına dikkat edilmelidir .

Tek çeşit yemlere bağımlı kalmayın 3 4 çeşit yem bulunsun elinizde en azından bunları değiştirerek güvenilir ve kaliteli yemler verilmeli ve buna dikkat edilmelidir .

2 tür yem bulunmakta ;
1- Bitkisel yem

2- Protein bazlı yem(etçil)

Sürekli kuru yem verirseniz kabız olması ve sağlık açısından sorunsal olabilir, marul ,bezelye veya haşlanmış ıspanakta verilmelidir. Bunu unutmayın ki kaliteli yem vermek hem sağlıklı olması adına hemde sağlıklı yavrular vermesi adına sizin daha fazla yararınıza olucaktır.

About root

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir